Inżynier/-ka projektu – elektryk/energetyk

Lokalizacja Wrocław

Czy chcesz mieć wpływ na zieloną transformację w przemyśle w Polsce i za granicą? Bądź częścią naszego zespołu!
Jesteśmy liderem w branży usług efektywności energetycznej i wdrażania strategii zeroemisyjnych. Oferujemy kompleksową obsługę procesu poprawy efektywności, od doradztwa i projektowania, przez finansowanie, po realizację inwestycji energooszczędnych.

Oferujemy pracę w rozwijającym się zespole audytorów i udział w opracowywaniu koncepcji redukcji zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych w czołowych zakładach przemysłowych w Polsce i za granicą.

Twój zakres obowiązków:

  • wyszukiwanie rozwiązań energooszczędnych i potencjału do redukcji zużycia energii
  • sporządzanie raportów w zakresie efektywności energetycznej
  • obliczanie śladu węglowego
  • przygotowanie strategii zeroemisyjnej
  • przeprowadzanie analizy dokumentacji technicznej oraz selekcja niezbędnych informacji
  • sporządzanie bilansów energii przedsiębiorstw, instalacji, urządzeń przemysłowych
  • analiza efektywności energetycznej instalacji i urządzeń przemysłowych
  • wykonywanie i opracowanie pomiarów parametrów pracy urządzeń energetycznych

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (preferowane: elektrotechnika, automatyka i robotyka, energetyka, inżynieria środowiska i pokrewne)
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • wiedza z zakresu fizyki oraz elektrotechniki lub termodynamiki
  • umiejętność czytania i analizowania schematów technicznych
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • gotowość do częstych wyjazdów służbowych (w Polsce i za granicą)
  • samodzielność w zdobywaniu nowej wiedzy i chęć jej poszerzania
  • obsługa MS Word i MS Excel w stopniu średnio zaawansowanym

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku lub w obszarze urządzeń i instalacji przemysłowych
  • wiedza teoretyczna na temat:
    - zasad działania maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle
    - sposobów wyznaczania efektywności energetycznej maszyn i urządzeń elektrycznych lub energetycznych stosowanych w przemyśle (m.in. silniki elektryczne, pompy, wentylatory, sprężarki powietrza lub kotły, pompy ciepła, wymienniki, sprężarki chłodu, itd.)
    - sposobów regulacji maszyn i urządzeń elektrycznych lub energetycznych
    - elektrotechniki (sposoby realizacji zasilania zakładów przemysłowych, zabezpieczenia, kompensacja mocy biernej, itp.)
    - lub termodynamiki (m.in. umiejętność korzystania z wykresu i-s, znajomość obiegu Lindego, obliczenia energetyczne wymiany ciepła, itp.)
  • znajomość normy ISO 50001
  • znajomość ustawy o efektywności energetycznej
  • świadectwo kwalifikacji w zakresie eksploatacji grupa I, II lub III (uprawnienia kontrolno-pomiarowe będą dodatkową zaletą)
  • prawo jazdy kat. B

Rodzaj zatrudnienia:

  • umowa o prace

Oferujemy:

  • atrakcyjny system premiowy uzależniony od osiąganych efektów,
  • służbowy telefon i laptop,
  • służbowy samochód (w tym do użytku prywatnego)
  • duże możliwości rozwoju zawodowego,
  • kurs nauki języka obcego,
  • elastyczny czas pracy (7-17),
  • szkolenia w zakresie efektywności energetycznej,
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • umowę o pracę lub B2B
  • przyjazną atmosferę, nieformalny dresscode, spotkania integracyjne
  • dofinasowaną prywatną opiekę medyczną,
  • dofinasowany pakiet multisport,
  • ubezpieczenie grupowe na życie.

Jeśli jesteś osobą, która posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie efektywności energetycznej, a jednocześnie chcesz się rozwijać i pracować nad projektami - aplikuj już teraz! Wyślij swoje CV na adres mailowy: biuro@dbenergy.pl