BlogBlog

DB Energy zadebiutowało na rynku NewConnect

9. lipca Akcje DB Energy SA, lidera w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, zadebiutowały na rynku NewConnect w Warszawie.

Do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku NewConnect wprowadzono 1807460 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W marcu br. spółka przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała kwotę 3,26 mln zł. Środki z oferty zostały przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO, utworzenie i rozwój spółki w Niemczech i oraz prace związane z komercjalizacją projektu DiagSys – systemu przeznaczonego do diagnostyki uszkodzeń i stanu pracy silników elektrycznych.

Debiut na rynku NewConnect  to kolejny ważny etap w historii naszej spółki. Pozyskane w ofercie prywatnej środki finansowe pozwolą na dalszy dynamiczny rozwój firmy w kraju i zagranicą. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał rynku efektywności energetycznej i w ten sposób zwiększać wartość dla akcjonariuszy – powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy.

Zapraszamy do lektury artykułów prasowych:

 

Obszar działalnościPracujemy z energią na całym świecie

Realizujemy audyty efektywności energetycznej w średnim i dużym przemyśle, osiągając realne zmniejszenie zużycia energii u klientów. Do tej pory według projektów naszego zespołu przeprowadzono modernizacje o łącznym koszcie ponad 3,2 mld zł, co pozwoliło osiągnąć redukcję zużycia energii o co najmniej 5,1 TWh i oszczędzać rocznie ponad 931,6 mln zł.

Pracujemy z energią na całym świecie

Referencje