Jesteśmy Partnerem Kongresu Polska Chemia

Kongres Polska Chemia to jedno z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej na terenie Polski. Organizatorem jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. W 2024 roku konferencja odbyła się 6-7 czerwca w Warszawie w Airport Hotel Okęcie. Poprzednie edycje gościły co roku ponad 1000 osób – tym razem frekwencja również dopisała.

kpc

XI edycja Kongresu Polska Chemia połączyła w sobie zagadnienia dotyczące nowych kierunków dla branży chemicznej w Europie, najważniejszych regulacji, transformacji energetycznej oraz inwestycji. Jako Partnerzy Kongresu mieliśmy okazję wspierać te wyjątkowe dyskusje. 6 czerwca na Scenie EXPO wystąpił Przemysław Kurylas, Dyrektor Operacyjny DB Energy.

Przemysław opowiadał o naszej realizacji w chińskim oddziale firmy Umicore w Jiangmen. Podczas naszej prezentacji Od ,,Nie da się” do ,,a może jednak!” – emisja gazów cieplarnianych zredukowana o 70% przybliżyliśmy możliwości zastosowania strategii zeroemisyjnej i najbardziej efektywnych rozwiązań technologicznych w sektorze przemysłu chemicznego. 

Umicore to globalna grupa z branży przemysłu chemicznego. Ta posiadająca 45 zakładów produkcyjnych spółka jest liderem w zakresie recyklingu baterii i surowców krytycznych. Zakład w Jiangmen znajduje się w południowych Chinach i działa od 2006 roku. Więcej o całej realizacji przeczytasz tutaj: Studium przypadku - Umicore

W ciągu dwóch intensywnych dni Kongresu, gdzie panele dyskusyjne i prezentacje odbywały się na dwóch scenach - były poruszane najważniejsze cele i wyzwania firm z branży chemicznej. Wypowiadały się największe firmy w polskim sektorze chemii takie jak BASF, Qemetica (Ciech), PCC Rokita oraz Polska Izba Przemysłu Chemicznego.