Baza wiedzy

zaklad-termomodernizacja

Czy termomodernizacja wystarczy, aby zapewnić redukcję zużycia energii w zakładzie przemysłowym?

Choć termomodernizacja jest często promowana jako główne narzędzie redukcji zużycia energii, to czy jest ona wystarczająca, aby zapewnić firmie przewagę konkurencyjną w obliczu nowych wyzwań regulacyjnych i rynkowych?

Więcej

Obliczanie śladu węglowego

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz coraz bardziej rygorystyczne regulacje prawne, sprawiły że obliczanie i redukowanie śladu węglowego stało się kluczowym elementem strategii biznesowych dla przedsiębiorstw przemysłowych. Dla specjalistów technicznych zrozumienie procesu obliczania śladu węglowego może być kluczowe dla skutecznego zarządzania tym wyzwaniem. Ślad węglowy – co to jest i jak go obliczyć?

Więcej

Jak uzyskać biały certyfikat krok po kroku?

Biały certyfikat umożliwia uzyskanie dodatkowych środków za wykonanie modernizacji poprawiających efektywność energetyczną. Takie działanie pozwala obniżyć wysokość rachunków za energię oraz zadbać o pozytywny wizerunek firmy. Wyjaśniamy, jak krok po kroku uzyskać świadectwo efektywności energetycznej.

Więcej

Kogeneracja. Jakie korzyści przynosi skojarzona produkcja energii elektrycznej i ciepła lub chłodu, w przypadku trigeneracji?

Kogeneracja to sprawdzone rozwiązanie, które od lat stosowane jest w przemyśle. Pozwala osiągnąć wyższą sprawność przetwarzania energii zawartej w paliwie w porównaniu do produkcji rozdzielonej, co wpływa na redukcję kosztów związanych z wykorzystaniem energii elektrycznej, ciepła lub chłodu.

Więcej

Biały certyfikat: co to jest i jak działa?

Nie każda firma wie, że dzięki wdrożeniu działań poprawiających efektywność energetyczną może uzyskać dodatkowe środki. Świadectwo efektywności energetycznej – co to jest i dlaczego warto się o nie starać?

Więcej
Czy audyt energetyczny przedsiębiorstwa jest obowiązkowy

Czy audyt energetyczny przedsiębiorstwa jest obowiązkowy?

Celem audytu energetycznego przedsiębiorstwa jest zrealizowanie szczegółowych obliczeń dotyczących planowanych inwestycji poprawiających efektywność energetyczną. Badanie ma dostarczyć informacje o możliwościach oszczędności energii w zakładzie. Jednak czy każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do korzystania z audytów?

Więcej
Odzysk ciepła dla firmy. Dlaczego warto zainwestować?

Odzysk ciepła dla firmy. Dlaczego warto zainwestować?

To świetny sposób na posiadanie darmowego źródła ciepła i uzyskanie znacznych oszczędności. Na czym polega odzysk ciepła w przemyśle?

Więcej