RealizacjeRealizacje

Podwyższenie temperatury chłodzenia form

Wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest woda lodowa, można się przyjrzeć jej parametrom i spróbować je zoptymalizować pod kontem prowadzonego w przedsiębiorstwie procesu produkcyjnego. Często przynosi to ciekawe efekty energetyczne.

U jednego z naszych klientów (branża tworzyw sztucznych) udało nam się podwyższyć temperaturę wody lodowej bez negatywnego wpływu na przebieg procesu produkcyjnego.

Podniesienie temperatury wody lodowej o kilka stopni, podniosło wskaźnik efektywności energetycznej (COP) o około 6%. Wzrost wskaźnika efektywności energetycznej jednoznacznie przełożył się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez urządzenia, których dotyczyły będą w/w działania.

W wyniku modernizacji udało się zaoszczędzić około 185,000 MWh/rok.

mgr inż. Przemysław Kurylas
dyrektor ds. projektów, DB Energy

Dyrektor ds. projektów, absolwent wydziału elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, kierunek: automatyka i robotyka. Specjalista w dziedzinie efektywności energetycznej przemysłu. Posiada ogromne i wieloletnie doświadczenie w pomiarach i analizie parametrów pracy sieci elektroenergetycznej. Szef zespołu zajmującego się tworzeniem i rozwijaniem analizatora parametrów pracy sieci (APPS) oraz systemu diagnostyki uszkodzeń mechanicznych napędów (DiagSys).

Obszar działalnościPracujemy z energią na całym świecie

Realizujemy audyty efektywności energetycznej w średnim i dużym przemyśle, osiągając realne zmniejszenie zużycia energii u klientów. Do tej pory według projektów naszego zespołu przeprowadzono modernizacje o łącznym koszcie ponad 2,4 bln zł, co pozwoliło osiągnąć redukcję zużycia energii o co najmniej 3,9 TWh i oszczędzać rocznie ponad 708 mln zł.

Pracujemy z energią na całym świecie

Referencje