Podwyższenie temperatury chłodzenia form

Wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest woda lodowa, można się przyjrzeć jej parametrom i spróbować je zoptymalizować pod kontem prowadzonego w przedsiębiorstwie procesu produkcyjnego. Często przynosi to ciekawe efekty energetyczne.

U jednego z naszych klientów (branża tworzyw sztucznych) udało nam się podwyższyć temperaturę wody lodowej bez negatywnego wpływu na przebieg procesu produkcyjnego.

Podniesienie temperatury wody lodowej o kilka stopni, podniosło wskaźnik efektywności energetycznej (COP) o około 6%. Wzrost wskaźnika efektywności energetycznej jednoznacznie przełożył się na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez urządzenia, których dotyczyły będą w/w działania.

W wyniku modernizacji udało się zaoszczędzić około 185,000 MWh/rok.

Przemysław Kurylas

mgr inż. Przemysław Kurylas dyrektor ds. projektów, DB Energy

Dyrektor ds. projektów, absolwent wydziału elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, kierunek: automatyka i robotyka. Specjalista w dziedzinie efektywności energetycznej przemysłu. Posiada ogromne i wieloletnie doświadczenie w pomiarach i analizie parametrów pracy sieci elektroenergetycznej. Szef zespołu zajmującego się tworzeniem i rozwijaniem analizatora parametrów pracy sieci (APPS) oraz systemu diagnostyki uszkodzeń mechanicznych napędów (DiagSys).

Skontaktuj się z nami

Porozmawiaj z naszym konsultantem
(71) 337 13 25

Poniedziałek - Piątek
w godzinach 8-16