Blog

DB Energy bieg 2021

Run, DB Energy, run!

22 maja 2021 pięć pięcioosobowych reprezentacji DB Energy wzięło udział w Biegu Firmowym dla 8 podopiecznych Fundacji Everest. Dzięki specjalnej aplikacji nasi zawodnicy mogli uczestniczyć w wydarzeniu w dowolnym miejscu.

Więcej
Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi 2021

„Przywróć naszą Ziemię – Czyste powietrze jest najlepszym prezentem dla natury – Światowy Dzień Ziemi 2021 r.!

Więcej

DB Energy z brązowym medalem CSR od EcoVadis!

Wraz z rosnącą świadomością kurczących się zasobów naturalnych oraz potrzebą ochrony środowiska naturalnego, coraz więcej firm opiera swoje działania na zasadach zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój firmy jest dziś elementem optymalizacji procesów biznesowymi i ograniczenia ryzyka operacyjnego czy wizerunkowego, a także budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Więcej
Kartka wielkanoc pl

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby wiosenna atmosfera i dobra energia nie opuszczały Was przez cały rok! Zdrowej i spokojnej Wielkanocy życzy zespół DB Energy.

Więcej
DB Energy dla Schumacher Packaging

20 mln zł rocznych oszczędności - DB Energy modernizuje elektrociepłownię dla Schumacher Packaging w Myszkowie

DB Energy rozszerzyło kontrakt na kompleksową modernizację elektrociepłowni dla Schumacher Packaging w Myszkowie - właśnie został podpisany aneks do umowy na realizację drugiego etapu inwestycji. Prace za 17,2 mln zł zostaną zrealizowane do IV kw. 2022 roku. Projekt jest realizowany w formule generalnego wykonawstwa.

Więcej
I-II kw. roku obrotowego 2020/2021

Wyniki finansowe DB Energy SA za I-II kw. roku obrotowego 2020/2021

Sprzedaż przyspiesza, rosną zyski i marże, konsekwentne budowanie portfela zleceń w oparciu o umowy ESCO, w negocjacjach kolejne projekty z potencjałem.

Więcej
PEP2040

PEP2040 – potencjał i wyzwania

Przyjęta przez rząd Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku (PEP 2040) uznaje poprawę efektywności energetycznej (EE) za jeden z 8 celów szczegółowych transformacji gospodarki w kierunku niskoemisyjności. Realizacja PEP 2040 może stać się impulsem ekonomicznym dla wielu krajowych branż, a potencjał poprawy efektywności energetycznej w polskim przemyśle jest nadal olbrzymi i nie zawsze potrzebuje kapitałochłonnych technologii. Zastosowanie optymalnego rozwiązania pod względem technicznym jak i ekonomicznym wymaga natomiast szczegółowego audytu efektywności energetycznej, od którego realizacji przedsiębiorstwa często uciekają, starając się jedynie w minimalnym stopniu wypełnić obowiązek ustawowy.

Więcej
realizacja_strategii

Realizacja strategii rozwoju spółki

WZA DB Energy przyjęło uchwałę ws. emisji akcji i przejścia na Rynek Główny GPW w Warszawie. Spółka chce podwyższyć kapitał zakładowy poprzez emisję do 415.000 akcji zwykłych na okaziciela serii D, to jest rozproszenie 12%. Ostateczna decyzja należy do Zarządu spółki.

Więcej

DB Energy planuje emisję akcji i przejście na rynek główny GPW

DB Energy, lider w branży usług efektywności energetycznej w przemyśle, planuje nową emisję akcji i przeniesienie spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2021 roku. Decyzję o dalszym rozwoju spółki podejmie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ustalone na 22 grudnia br.

Więcej

Powiększamy portfel projektów ESCO – inwestycja za 29 mln zł w poprawę efektywności energetycznej dla słodowni Soufflet Polska Sp. z o.o.

DB Energy podpisała umowę na realizację kompleksowego przedsięwzięcia z obszaru efektywności energetycznej dla Słodownia Soufflet Polska sp. z o.o., firmy z branży rolno-spożywczej. Inwestycja o wartości 29 mln zł obejmuje opracowanie i instalację układu kogeneracyjnego, współpracującego z odzyskiem ciepła procesowego na potrzeby zakładu w Poznaniu. Umowa będzie realizowana w modelu ESCO, a wynagrodzenie należne DB Energy z tytułu rozliczenia projektu – płatne przez okres 10 lat – jest uzależnione od wygenerowanych oszczędności kosztów dla klienta.

Więcej

Zapewniamy finansowanie projektów ESCO dla klientów przemysłowych, rozpoczynamy współpracę z Susi Partners AG – międzynarodowym funduszem inwestycyjnym od efektywności energetycznej

DB Energy podpisała umowę ws. finansowania projektów z obszaru efektywności energetycznej w modelu ESCO dla klientów przemysłowych. Partnerem jest Efficiency Solutions II SV zarządzany przez fundusz inwestycyjny Susi Partners AG, który specjalizuje się w inwestycjach wspierających transformację energetyczną. Susi Partners umożliwi finansowanie projektów o łącznej wartości co najmniej 20 mln euro. DB Energy planuje dalszy dynamiczny rozwój w segmencie inwestycji energetycznych na rynku ESCO w Polsce. Obecnie Spółka ma blisko 30 zidentyfikowanych projektów inwestycyjnych o wartości ok. 40 mln euro.

Więcej

DB Energy będzie zarządzać jednostką kogeneracyjną dla BWI Poland Technologies

DB Energy podpisała umowę na wytwarzanie oraz sprzedaż energii i ciepła z jednostki kogeneracyjnej w zakładzie BWI Poland Technologies w Balicach. Umowa została zawarta na okres 10 lat.

Więcej
Willbee na Enercon Europe 2020

ener.CON Europe 2020 - podsumowanie

„Najtańsza energia to ta niewykorzystana. Przemysł odpowiada za ok. 40% globalnego zużycia energii, dlatego inwestycje w obszarze efektywności energetycznej, mogą mieć znaczący wpływ na ochronę klimatu” - Piotr Danielski, Wiceprezes DB Energy i Dyrektor Zarządzający Willbee Energy.

Więcej

Projekty poprawy efektywności energetycznej realizowane w formule ESCO sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej w przemyśle!

Europejski przemysł stoi przed wyzwaniami związanymi z unijnym obowiązkiem ograniczenia emisji CO₂ i poprawy efektywności energetycznej produkcji. Przy obecnym spowolnieniu gospodarczym, wdrażanie rozwiązań z obszaru efektywności energetycznej może być sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej w branży. Przy ograniczonych środkach na inwestycje, jednym z optymalnych sposobów ich realizacji jest wykorzystanie formuły ESCO, która nie angażuje środków finansowych firmy, a gwarantuje oszczędności i gotówkę z efektywności energetycznej już w pierwszym roku po realizacji projektu.

Więcej

Eksperci DB Energy & Willbee Energy na ener.CON Europe

22 września br. - ener.CON Europe: debata ekspercka Piotra Danielskiego, Wiceprezesa DB Energy oraz Anke Fröbel, Dyrektor Zarządzającej Willbee Energy - Od pomysłu do wdrożenia - czy model ESCO jest skutecznym narzędziem przy wdrażaniu rozwiązań efektywności energetycznej zidentyfikowanych w trakcie audytu energetycznego?

Więcej
Piotr Danielski - DB Energy

Eksperci DB Energy & Willbee Energy na ener.CON Europe

21 września br. - ener.CON Europe: prezentacja ekspercka Piotra Danielskiego, Wiceprezesa DB Energy oraz Dyrektora Zarządzającego Willbee Energy dot. potencjału i możliwości realizacji inwestycji ESCO w przemyśle

Więcej
Enercon Europe 2020

ener.CON EUROPE 2020 - najważniejsze europejskie wydarzenie w branży efektywności energetycznej w przemyśle

21-22 września 2020 r. w Berlinie odbędzie się IX ener.CON Europe, najważniejsze wydarzenie konferencyjne poświęcone efektywności energetycznej oraz wydajnemu zarządzaniu procesami produkcyjnymi i zużyciu energii w przemyśle.

Więcej
Bieg w słusznej sprawie

DB Energy biega w słusznej sprawie

29 sierpnia aż pięć drużyn reprezentowało DB Energy podczas tegorocznej edycji Biegu Firmowego: Remote edition, którego celem była pomoc podopiecznym Fundacji Everest.

Więcej

Spowolnienie gospodarcze a inwestycje w poprawę efektywności energetycznej w przemyśle! Jaki CAPEX na projekty efektywności energetycznej planuje w tym roku polski przemysł?

W czasie spowolnienia gospodarczego wiele firm szuka oszczędności, ograniczając budżety na inwestycje. Efektywność energetyczna stwarza możliwości stałego obniżenia kosztów produkcji i poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa. Jak obecnie wyglądają Wasze plany inwestycyjne związane z projektami poprawy efektywności energetycznej?

Więcej

Europejski przemysł chce inwestować w projekty poprawy efektywności energetycznej

Ponad 80% firm z europejskiego sektora przemysłowego oczekuje wzrostu inwestycji w poprawę efektywności energetycznej w perspektywie najbliższych trzech lat. Zachętą do realizacji takich projektów są potencjalne oszczędności kosztów i wzrost zysków – wynika z ankiety przeprowadzonej w lipcu-październiku 2019 r. przez firmę DB Energy oraz we.conect, organizatora ener.CON Europe – największej europejskiej konferencji o efektywności energetycznej w branży przemysłowej. Barierą dla inwestycji w efektywność energetyczną są ograniczone środki finansowe i wyzwania związane z oceną korzyści biznesowych z projektów.

Więcej

DB Energy & Willbee Energy na ener.CON Europe 2020

DB Energy & Willbee Energy na najważniejszym wydarzeniu poświęconemu efektywności energetycznej w europejskim przemyśle – ener.CON Europe 2020 w Berlinie!

Więcej

Wyniki finansowe za I kwartał roku obrotowego 2019/2020

Wyniki pierwszego kwartału bieżącego roku są zgodne z założeniami strategii rozwoju na rynku inwestycyjnym.

Więcej

DB Energy doradcą dla klientów przemysłowych EFESO

DB Energy podpisała ramowe porozumienie o współpracy z EFESO Consulting, wiodącą globalną firmą doradztwa operacyjnego. Umowa została zawarta na dwa lata i obejmuje doradztwo i realizację projektów z obszaru efektywności energetycznej dla międzynarodowych klientów EFESO. Współpraca z EFESO to element realizacji strategii rozwoju na rynku efektywności energetycznej w Polsce i zagranicą.

Więcej

Wyniki finansowe za IV kwartał

Rekordowy poziom przychodów po wzroście o 228%, zyski w górę zgodnie z założeniami a portfel zleceń na kolejny rok to 10 mln zł.

Więcej

Podpisany Term Sheet na ESCO

16. lipca DB Energy podpisała porozumienie (TERM SHEET) z międzynarodową instytucją finansową w sprawie finansowania projektów ESCO w przemyśle.

Więcej

DB Energy zadebiutowało na rynku NewConnect

9. lipca Akcje DB Energy SA, lidera w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, zadebiutowały na rynku NewConnect w Warszawie.

Więcej

DB Energy SA debiutuje na rynku NewConnect

Akcje DB Energy, lidera w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, zadebiutowały dzisiaj na rynku NewConnect w Warszawie. Do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku NewConnect wprowadzono 1 807 460 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Autoryzowanym doradcą spółki była firma Prometeia Capital sp. z o.o. W marcu br. spółka DB Energy przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała kwotę 3,26 mln zł. Środki z oferty zostały przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO, utworzenie i rozwój spółki w Niemczech oraz prace związane z komercjalizacją projektu DiagSys – systemu przeznaczonego do diagnostyki uszkodzeń i stanu pracy silników elektrycznych.

Więcej

W lipcu debiutujemy na giełdzie!

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA podjął uchwałę o wprowadzeniu na rynek NewConnect akcji DB Energy.

Więcej

Ekspansja na rynek niemiecki

DBE powołało do życie spółkę Willbee Energy GmbH.

Więcej

New Connect coraz bliżej

Kolejny krok w kierunku wejścia na GPW.

Więcej

Emisja akcji DB Energy SA zakończona sukcesem

DB Energy zakończyło emisję akcji serii C w ramach oferty prywatnej. W wyniku emisji spółka pozyskała 3,26 mln zł.

Więcej

COP24

DB Energy poprowadzi na COP24 panel o efektywności energetycznej.

Więcej

III konkurs dotacji UE na efektywność energetyczną

NFOŚiGW uruchomił III Konkurs na działanie 1.2 Promowanie efektywności energetycznej i korzystania z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach

Więcej

APPS 3 – nasz analizator w nowej odsłonie

Poddajemy testom nasze nowe analizatory APPS 3, będące efektem prac w ramach programu B+R, realizowanego dzieki finansowaniu NCBiR (szczegóły o projekcie w zakładce B+R). Unowocześniona obudowa i duży, czytelny, kolorowy i dotykowy wyświetlacz to tylko widoczne drobne zmiany.... prawdziwe modyfikacje kryją się wewnątrz - krok po kroku realizujemy cele programu B+R.

Więcej

Gryfy - Dolnośląska Nagroda Gospodarcza

DBE startuje po Gryfa - Dolnośląska Nagroda Gospodarcza.

Więcej

Projekt poprawy efektywności energetycznej w zakładach Spomlek

Projekt podniesienia efektywności w branży spożywczej.

Więcej

Audyt energetyczny - stan wypełnienia obowiązku

Money.pl donosi, że nieliczne firmy zgłosiły do tej pory do URE wypełnienie obowiązku w zakresie audytu energetycznego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że przedsiębiorstwa dostrzegą szanse jakie daje im audyt energetyczny i chętniej będą przystępowały do współpracy z ekspertami efektywności energetycznej. Nasze doświadczenia pokazują, że efektywność energetyczna się opłaca!

Więcej

Wyniki V przetargu na Białe Certyfikaty

Urząd Regulacji Energetyki ogłosił wyniki V przetargu na Białe Certyfikaty.

Więcej

IronMan dla Józefa

30 lipca 2017 na starcie zawodów IRONMAN w Zurychu (Szwajcaria) stanie Wojciech Ptak.

Więcej

Zagregowane wyniki audytów

Rośniemy! Właśnie dokonaliśmy podsumowania wyników naszych działań za ostatnie lata.

Więcej

KRS zarejestrował przekształcenie DB Energy

Przekształcenie DB Energy Sp. z o.o. w DB Energy SA zostało zakończone. 04. lipca 2017 r. Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował to zdarzenie w swoim rejestrze.

Więcej

Duże zainteresowane audytami EED

Nowa ustawa o efektywności energetycznej z dnia 20. maja 2016 roku spowodowała olbrzymi wzrost zainteresowania audytami energetycznymi przedsiębiorstwa (EED) nie tylko wśród firm zobligowanych do przeprowadzenia audytu.

Więcej

DIAGSYS

31. marca 2017 roku DBE zakończyła realizację I etapu projektu badawczo-rozwojowego pt. „Opracowanie innowacyjnego systemu diagnostyki napędów (DiagSys) bazującego na elektrycznych pomiarach sygnałów charakterystycznych dla mechanicznych uszkodzeń elementów maszyn wirujących, wraz z wyspecjalizowanym analizatorem stanu pracy i sprawności maszyn (APPS 3)”.

Więcej

DBE spółką akcyjną

Dnia 11.05.2017 roku odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie wspólników DBE. Zgromadzenie podjęło uchwałę o przekształceniu spółki DBE w spółkę akcyjną.

Więcej

Ursus pokazał elektryczny samochód dostawczy

Podczas Hanowerskich targów Messe 2017 Ursus zaprezentował prototyp elektrycznego samochodu dostawczego, będący efektem współpracy z H. Cegielski.

Więcej

Nagroda dla prezesa zarządu DBE

Nasz prezes zarządu, dr hab. Krzysztof Piontek, prof. nadzw. UE we Wrocławiu, został wyróżniony nagrodą pierwszego stopnia za osiągnięcia naukowe przez Pana Ministra Jarosława Gowina.

Więcej

PGNiG może pomóc Skarbowi Państwa w przejęciu udziałów Rosjan w Azotach

PGNiG może pomóc Skarbowi Państwa w przejęciu udziałów Rosjan w Azotach - Rosyjski lider w branży nawozowej, spółka Acron prowadzi rozmowy z polskim ministerstwem Skarbu Państwa, w sprawie sprzedaży udziałów w największej spółce chemicznej w Polsce, Grupie Azoty - informuje agencja Reuters. Jak przypomina BiznesAlert.pl, spółka została w czerwcu wpisana przez polski rząd na listę podmiotów chronionych, zgodnie z ustawą o ochronie niektórych inwestycji. Jednym z chętnych nabywców może być Skarb Państwa. Jedno ze źródeł agencji Reuters wskazuje na możliwą pomoc PGNiG w nabyciu tych udziałów.

Więcej

V przetarg na białe certyfikaty

W połowie września 2016 r. prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił kolejny przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, dla których wydane zostaną białe certyfikaty. To był ostatni moment na ubieganie się o certyfikaty wg zasad ustawy o efektywności energetycznej z dnia 15. kwietnia 2011!

Więcej

Samochody elektryczne nadchodzą!

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Ursus kończy prace nad projektem samochodu elektrycznego, który chce pokazać już za kilka dni. To element strategii Ursusa, który chce rozwijać ofertę z zakresu pojazdów elektrycznych. - Każdy projekt związany z elektomobilnością jest dla nas interesujący - zapewnia prezes Ursusa Karol Zarajczyk.

Więcej