Aktualności

kpc

Jesteśmy Partnerem Kongresu Polska Chemia

Kongres Polska Chemia to jedno z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej na terenie Polski. Organizatorem jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. W 2024 roku konferencja odbyła się 6-7 czerwca w Warszawie w Airport Hotel Okęcie. Poprzednie edycje gościły co roku ponad 1000 osób – tym razem frekwencja również dopisała.

Więcej
ses1

DB Energy na konferencji Sustainable Economy Summit

20 i 21 maja 2024 roku w Warszawie odbyła się X edycja Sustainable Economy Summit | ESG – trendy i wyzwania dla liderów. Na konferencji miała miejsce inspirująca wymiana merytoryczna – aż 6 paneli dyskusyjnych i 11 wystąpień było pretekstem do rozmów o wielu aspektach ESG. Jak co roku, zaproszeni prelegenci omówili najważniejsze zagadnienia z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnego zarządzania biznesem.

Więcej
meating24

Jesteśmy sponsorem Kongresu MEATing 2024

Jesteśmy sponsorem Kongresu MEATing 2024! Do tej pory to wydarzenie ugościło już niemal 2400 uczestników, ponad 450 firm i 150 prelegentów. Tegoroczne spotkanie przedstawicieli branży mięsnej odbyło się w dniach 14-15 maja 2024 roku. Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać niezwykle ciekawych wystąpień i paneli oraz wziąć udział w warsztatach – a to wszystko, aby poznać najważniejsze wyzwania i szanse stojące przed branżą mięsną.

Więcej

DB Energy ponownie biegnie w Biegu Firmowym

11 maja 2024 roku ponownie wzięliśmy udział w Biegu Firmowym. To już 12. edycja tego wydarzenia. W tym roku charytatywna sztafeta wspiera aż 13 małych bohaterów z fundacji Everest. W ubiegłorocznej edycji padło rekordowe 540 423 PLN! Ponad pół miliona złotych zostało przekazane na leczenie i rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami oraz wsparcie ich opiekunów.

Więcej
europower

DB Energy na Konferencji EuroPOWER & OZE POWER

W dniach 18-19 kwietnia 2024 roku wzięliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu, poruszającym temat zrównoważonej transformacji energetycznej w Polsce. 39 edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i zarazem 9 edycja OZE POWER ugościła w tym roku rekordową liczbę gości – ponad 700 osób. Ta edycja EuroPOWER & OZE POWER była niezwykle inspirującym wydarzeniem. Zgromadziła czołowych ekspertów, decydentów oraz przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego, by omówić kluczowe wyzwania i możliwości w transformacji energetycznej.

Więcej

DB Energy wzmacnia partnerstwo z EFESO, aby pogłębić wsparcie dla firm w zakresie zrównoważonej wydajności

DB Energy ma przyjemność ogłosić, że wzmocniła swoje partnerstwo z EFESO Management Consultants, międzynarodowym graczem w dziedzinie strategii operacyjnej i doradztwa w zakresie poprawy wydajności. Razem są jeszcze lepiej przygotowani do wdrażania wspólnie z klientami projektów efektywności energetycznej mających wpływ na środowisko i EBIDTA.

Więcej

DB Energy ze złotym medalem Ecovadis – w top 5% w wyniku

Z nieukrywaną dumą i wielką radością prezentujemy wynik tegorocznego rankingu Eco Vadis! DB Energy SA otrzymała złoty medal i znalazła się w top 5 % firm na świecie zaangażowanych ekologicznie i społecznie w politykę zrównoważonego rozwoju, osiągając wynik 74/100.

Więcej

Podpisanie umowy z Last Energy

DB Energy nawiązuje współpracę z amerykańską spółką Last Energy z rynku modułowych elektrowni jądrowych. Polscy przedsiębiorcy zyskają możliwość zakupu czystej energii z bezpiecznych i stabilnych źródeł energii.

Więcej
kartka

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia i niewyczerpanych pokładów energii w nowym roku 2023!

Więcej

Wrocławska uczelnia efektywna energetycznie dzięki DB Energy

Firma DB Energy podpisała list intencyjny z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, który dotyczy wdrożenia rozwiązań mających służyć poprawie efektywności energetycznej wrocławskiej uczelni.

Więcej

Srebrny medal EcoVadis dla DB Energy

Znaleźliśmy się wśród najlepszych 25% firm w kategoriach „środowisko”, „praca i prawa człowieka”, „etyka” i „zrównoważone zakupy”. Uzyskaliśmy aż 66 punktów, co jest wynikiem wyższym niż w poprzednim roku.

Więcej

DB Energy bierze udział w biegu firmowym

28 maja 2022 roku wzięliśmy udział w 10. edycji Biegu Firmowego. Cztery pięcioosobowe drużyny reprezentacji DB Energy połączyły siły na rzecz najmniejszych bohaterów – podopiecznych Fudacji Everest.

Więcej
YEE2

DB Energy partnerem Young Energy Europe

To już oficjalne – zostaliśmy partnerem tegorocznej edycji międzynarodowego programu Young Energy Europe, którego głównym celem jest edukowanie, inspirowanie i wspieranie w wypracowywaniu eko-rozwiązań, mających przełożyć się na realne korzyści finansowe i ekologiczne w firmach. Organizatorem projektu jest AHK Polska.

Więcej
statuetka

Klucz sukcesu dla Piotra Danielskiego

Piotr Danielski – CTO DB Energy podczas jubileuszowej edycji konferencji „Efektywne zarządzanie energią w przemyśle” otrzymał prestiżowe wyróżnienie – Klucz Sukcesu, przyznawane przez redakcję magazynu „Energetyka Cieplna i Zawodowa”.

Więcej

DB Energy z nominacją w konkursie „Dolnośląski Gryf”

Za nami uroczysta Gala Biznesu wieńcząca 18. edycję konkursu „Dolnośląski Gryf”, organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą. Nasza firma zyskała uznanie Kapituły konkursu w kategorii „Produkt Roku”, otrzymując nominację i możliwość walki o nagrodę główną. Wyróżnienie to jest dla nas ogromnym osiągnięciem.

Więcej

Otrzymaliśmy nagrodę od Związku Pracodawców Polska Miedź

14 października, podczas gali 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź, otrzymaliśmy nagrodę AS 25-lecia. W ten sposób doceniono nas za innowacyjność, a także dynamiczny rozwój. Nagrodę z rąk Beaty Staszków, Prezesa Związku oraz Jerzego Nadolnego, Prezesa Zarządu Mine Master odebrał Dominik Brach, Wiceprezes Zarządu.

Więcej
DB Energy bieg 2021

Run, DB Energy, run!

22 maja 2021 pięć pięcioosobowych reprezentacji DB Energy wzięło udział w Biegu Firmowym dla 8 podopiecznych Fundacji Everest. Dzięki specjalnej aplikacji nasi zawodnicy mogli uczestniczyć w wydarzeniu w dowolnym miejscu.

Więcej
Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi 2021

„Przywróć naszą Ziemię – Czyste powietrze jest najlepszym prezentem dla natury – Światowy Dzień Ziemi 2021 r.!

Więcej

DB Energy z brązowym medalem CSR od EcoVadis!

Wraz z rosnącą świadomością kurczących się zasobów naturalnych oraz potrzebą ochrony środowiska naturalnego, coraz więcej firm opiera swoje działania na zasadach zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój firmy jest dziś elementem optymalizacji procesów biznesowymi i ograniczenia ryzyka operacyjnego czy wizerunkowego, a także budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Więcej
Kartka wielkanoc pl

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby wiosenna atmosfera i dobra energia nie opuszczały Was przez cały rok! Zdrowej i spokojnej Wielkanocy życzy zespół DB Energy.

Więcej

Eksperci DB Energy & Willbee Energy na ener.CON Europe

22 września br. - ener.CON Europe: debata ekspercka Piotra Danielskiego, Wiceprezesa DB Energy oraz Anke Fröbel, Dyrektor Zarządzającej Willbee Energy - Od pomysłu do wdrożenia - czy model ESCO jest skutecznym narzędziem przy wdrażaniu rozwiązań efektywności energetycznej zidentyfikowanych w trakcie audytu energetycznego?

Więcej
Piotr Danielski - DB Energy

Eksperci DB Energy & Willbee Energy na ener.CON Europe

21 września br. - ener.CON Europe: prezentacja ekspercka Piotra Danielskiego, Wiceprezesa DB Energy oraz Dyrektora Zarządzającego Willbee Energy dot. potencjału i możliwości realizacji inwestycji ESCO w przemyśle

Więcej
Enercon Europe 2020

ener.CON EUROPE 2020 - najważniejsze europejskie wydarzenie w branży efektywności energetycznej w przemyśle

21-22 września 2020 r. w Berlinie odbędzie się IX ener.CON Europe, najważniejsze wydarzenie konferencyjne poświęcone efektywności energetycznej oraz wydajnemu zarządzaniu procesami produkcyjnymi i zużyciu energii w przemyśle.

Więcej
Bieg w słusznej sprawie

DB Energy biega w słusznej sprawie

29 sierpnia aż pięć drużyn reprezentowało DB Energy podczas tegorocznej edycji Biegu Firmowego: Remote edition, którego celem była pomoc podopiecznym Fundacji Everest.

Więcej

Spowolnienie gospodarcze a inwestycje w poprawę efektywności energetycznej w przemyśle! Jaki CAPEX na projekty efektywności energetycznej planuje w tym roku polski przemysł?

W czasie spowolnienia gospodarczego wiele firm szuka oszczędności, ograniczając budżety na inwestycje. Efektywność energetyczna stwarza możliwości stałego obniżenia kosztów produkcji i poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa. Jak obecnie wyglądają Wasze plany inwestycyjne związane z projektami poprawy efektywności energetycznej?

Więcej

Europejski przemysł chce inwestować w projekty poprawy efektywności energetycznej

Ponad 80% firm z europejskiego sektora przemysłowego oczekuje wzrostu inwestycji w poprawę efektywności energetycznej w perspektywie najbliższych trzech lat. Zachętą do realizacji takich projektów są potencjalne oszczędności kosztów i wzrost zysków – wynika z ankiety przeprowadzonej w lipcu-październiku 2019 r. przez firmę DB Energy oraz we.conect, organizatora ener.CON Europe – największej europejskiej konferencji o efektywności energetycznej w branży przemysłowej. Barierą dla inwestycji w efektywność energetyczną są ograniczone środki finansowe i wyzwania związane z oceną korzyści biznesowych z projektów.

Więcej

DB Energy & Willbee Energy na ener.CON Europe 2020

DB Energy & Willbee Energy na najważniejszym wydarzeniu poświęconemu efektywności energetycznej w europejskim przemyśle – ener.CON Europe 2020 w Berlinie!

Więcej

Wyniki finansowe za I kwartał roku obrotowego 2019/2020

Wyniki pierwszego kwartału bieżącego roku są zgodne z założeniami strategii rozwoju na rynku inwestycyjnym.

Więcej

DB Energy doradcą dla klientów przemysłowych EFESO

DB Energy podpisała ramowe porozumienie o współpracy z EFESO Consulting, wiodącą globalną firmą doradztwa operacyjnego. Umowa została zawarta na dwa lata i obejmuje doradztwo i realizację projektów z obszaru efektywności energetycznej dla międzynarodowych klientów EFESO. Współpraca z EFESO to element realizacji strategii rozwoju na rynku efektywności energetycznej w Polsce i zagranicą.

Więcej

Wyniki finansowe za IV kwartał

Rekordowy poziom przychodów po wzroście o 228%, zyski w górę zgodnie z założeniami a portfel zleceń na kolejny rok to 10 mln zł.

Więcej

Podpisany Term Sheet na ESCO

16. lipca DB Energy podpisała porozumienie (TERM SHEET) z międzynarodową instytucją finansową w sprawie finansowania projektów ESCO w przemyśle.

Więcej

DB Energy zadebiutowało na rynku NewConnect

9. lipca Akcje DB Energy SA, lidera w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, zadebiutowały na rynku NewConnect w Warszawie.

Więcej

DB Energy SA debiutuje na rynku NewConnect

Akcje DB Energy, lidera w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, zadebiutowały dzisiaj na rynku NewConnect w Warszawie. Do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku NewConnect wprowadzono 1 807 460 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Autoryzowanym doradcą spółki była firma Prometeia Capital sp. z o.o. W marcu br. spółka DB Energy przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała kwotę 3,26 mln zł. Środki z oferty zostały przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO, utworzenie i rozwój spółki w Niemczech oraz prace związane z komercjalizacją projektu DiagSys – systemu przeznaczonego do diagnostyki uszkodzeń i stanu pracy silników elektrycznych.

Więcej

W lipcu debiutujemy na giełdzie!

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA podjął uchwałę o wprowadzeniu na rynek NewConnect akcji DB Energy.

Więcej

Ekspansja na rynek niemiecki

DBE powołało do życie spółkę Willbee Energy GmbH.

Więcej

New Connect coraz bliżej

Kolejny krok w kierunku wejścia na GPW.

Więcej

Emisja akcji DB Energy SA zakończona sukcesem

DB Energy zakończyło emisję akcji serii C w ramach oferty prywatnej. W wyniku emisji spółka pozyskała 3,26 mln zł.

Więcej

COP24

DB Energy poprowadzi na COP24 panel o efektywności energetycznej.

Więcej

III konkurs dotacji UE na efektywność energetyczną

NFOŚiGW uruchomił III Konkurs na działanie 1.2 Promowanie efektywności energetycznej i korzystania z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach

Więcej

APPS 3 – nasz analizator w nowej odsłonie

Poddajemy testom nasze nowe analizatory APPS 3, będące efektem prac w ramach programu B+R, realizowanego dzieki finansowaniu NCBiR (szczegóły o projekcie w zakładce B+R). Unowocześniona obudowa i duży, czytelny, kolorowy i dotykowy wyświetlacz to tylko widoczne drobne zmiany.... prawdziwe modyfikacje kryją się wewnątrz - krok po kroku realizujemy cele programu B+R.

Więcej

Gryfy - Dolnośląska Nagroda Gospodarcza

DBE startuje po Gryfa - Dolnośląska Nagroda Gospodarcza.

Więcej

Projekt poprawy efektywności energetycznej w zakładach Spomlek

Projekt podniesienia efektywności w branży spożywczej.

Więcej

Audyt energetyczny - stan wypełnienia obowiązku

Money.pl donosi, że nieliczne firmy zgłosiły do tej pory do URE wypełnienie obowiązku w zakresie audytu energetycznego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że przedsiębiorstwa dostrzegą szanse jakie daje im audyt energetyczny i chętniej będą przystępowały do współpracy z ekspertami efektywności energetycznej. Nasze doświadczenia pokazują, że efektywność energetyczna się opłaca!

Więcej

Wyniki V przetargu na Białe Certyfikaty

Urząd Regulacji Energetyki ogłosił wyniki V przetargu na Białe Certyfikaty.

Więcej

IronMan dla Józefa

30 lipca 2017 na starcie zawodów IRONMAN w Zurychu (Szwajcaria) stanie Wojciech Ptak.

Więcej

Zagregowane wyniki audytów

Rośniemy! Właśnie dokonaliśmy podsumowania wyników naszych działań za ostatnie lata.

Więcej

KRS zarejestrował przekształcenie DB Energy

Przekształcenie DB Energy Sp. z o.o. w DB Energy SA zostało zakończone. 04. lipca 2017 r. Krajowy Rejestr Sądowy zarejestrował to zdarzenie w swoim rejestrze.

Więcej

Duże zainteresowane audytami EED

Nowa ustawa o efektywności energetycznej z dnia 20. maja 2016 roku spowodowała olbrzymi wzrost zainteresowania audytami energetycznymi przedsiębiorstwa (EED) nie tylko wśród firm zobligowanych do przeprowadzenia audytu.

Więcej

DIAGSYS

31. marca 2017 roku DBE zakończyła realizację I etapu projektu badawczo-rozwojowego pt. „Opracowanie innowacyjnego systemu diagnostyki napędów (DiagSys) bazującego na elektrycznych pomiarach sygnałów charakterystycznych dla mechanicznych uszkodzeń elementów maszyn wirujących, wraz z wyspecjalizowanym analizatorem stanu pracy i sprawności maszyn (APPS 3)”.

Więcej

DBE spółką akcyjną

Dnia 11.05.2017 roku odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie wspólników DBE. Zgromadzenie podjęło uchwałę o przekształceniu spółki DBE w spółkę akcyjną.

Więcej

Ursus pokazał elektryczny samochód dostawczy

Podczas Hanowerskich targów Messe 2017 Ursus zaprezentował prototyp elektrycznego samochodu dostawczego, będący efektem współpracy z H. Cegielski.

Więcej

Nagroda dla prezesa zarządu DBE

Nasz prezes zarządu, dr hab. Krzysztof Piontek, prof. nadzw. UE we Wrocławiu, został wyróżniony nagrodą pierwszego stopnia za osiągnięcia naukowe przez Pana Ministra Jarosława Gowina.

Więcej

PGNiG może pomóc Skarbowi Państwa w przejęciu udziałów Rosjan w Azotach

PGNiG może pomóc Skarbowi Państwa w przejęciu udziałów Rosjan w Azotach - Rosyjski lider w branży nawozowej, spółka Acron prowadzi rozmowy z polskim ministerstwem Skarbu Państwa, w sprawie sprzedaży udziałów w największej spółce chemicznej w Polsce, Grupie Azoty - informuje agencja Reuters. Jak przypomina BiznesAlert.pl, spółka została w czerwcu wpisana przez polski rząd na listę podmiotów chronionych, zgodnie z ustawą o ochronie niektórych inwestycji. Jednym z chętnych nabywców może być Skarb Państwa. Jedno ze źródeł agencji Reuters wskazuje na możliwą pomoc PGNiG w nabyciu tych udziałów.

Więcej

V przetarg na białe certyfikaty

W połowie września 2016 r. prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił kolejny przetarg na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, dla których wydane zostaną białe certyfikaty. To był ostatni moment na ubieganie się o certyfikaty wg zasad ustawy o efektywności energetycznej z dnia 15. kwietnia 2011!

Więcej

Samochody elektryczne nadchodzą!

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, Ursus kończy prace nad projektem samochodu elektrycznego, który chce pokazać już za kilka dni. To element strategii Ursusa, który chce rozwijać ofertę z zakresu pojazdów elektrycznych. - Każdy projekt związany z elektomobilnością jest dla nas interesujący - zapewnia prezes Ursusa Karol Zarajczyk.

Więcej

Termomodernizacja komór składowych

W ramach prowadzonego audytu energetycznego przedsiębiorstwa, u klienta z branży spożywczej zaproponowano wdrożenie kompleksowej termomodernizacji komór chłodniczych. Należało określić efekt energetyczny i technologiczny takiej modernizacji i zaproponować konkretne rozwiązania.

Więcej