O nas

DB Energy to wiodąca firma w branży poprawy efektywności energetycznej realizująca kompleksowe doradztwo i obsługę projektów inwestycyjnych dla dużych i średnich zakładów przemysłowych. W ciągu 13 lat działalności wykonaliśmy ponad 1200 projektów efektywności energetycznej generując inwestycje o wartości ponad 4,8 mld zł, co przełożyło się na redukcję zużycia energii przekraczającą 8,3 TWh i dało rocznie ok. 1,7 mld zł oszczędności klientom.

W ramach INDUSTRY 4.0, realizujemy projekt badawczo-rozwojowy innowacyjnego systemu DiagSys, który wykrywa wczesne zmiany uszkodzeniowe w silnikach elektrycznych, przyczyniając się do ograniczenia zużycia energii maszyn procesowych aż o 7,5%. W połączeniu z rozwiązaniami IT z obszaru BIG DATA, system zapewnia monitoring procesów przemysłowych, niezbędny do zarządzania inteligentną fabryką, w tym badania sprawności pracy napędów elektrycznych m.in. pomp i wentylatorów.

Grupa kapitałowa

DB Energy
Willbee Energy
APPS

Historia

2009

DB Energy powstaje jako spółka cywilna, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi związane z rynkiem energii.

2010

Spółka przekształca się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Powołanie działu B+R.

2013

DB Energy powołuje do życia APPS sp. z o.o., która świadczy usługi pomiarowe w zakresie efektywności energetycznej.

2010-2017

Spółka rozwija się bardzo dynamicznie, poszerzając zakres oferowanych usług (rozwój naszych kompetencji we wszystkich obszarach energetyki zakładów przemysłowych).

2016

Spółka rozpoczyna realizację pierwszych kontraktów EPC (Energy Performance Contract), wobec czego staje się spółką typu ESCO (Energy Saving Company).

2017

Przekształcenie spółki w Spółkę Akcyjną.

9.07.2019

Akcje DB Energy SA debiutują na publicznym rynku New Connect w Warszawie.

2019

DB Energy powołuje do życia spółkę Willbee Energy GmbH z siedzibą w Magdeburgu (Niemcy), której celem jest świadczenie usług związanych z efektywnością energetyczną na rynkach zagranicznych, w szczególności na rynkach krajów UE.

Obecnie

DB Energy posiada 100% udziałów w spółkach APPS Sp. z o.o. oraz Willbee Energy GmbH.

Zarząd

dr hab. Krzysztof Piontek

Prezes zarządu

Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w Katedrze Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem. Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Ekonomicznej. Specjalizuje się w wykorzystaniu metod matematycznych w finansach, ze szczególnym uwzględnieniem analizy szeregów czasowych. Kierownik studium podyplomowego „Analityk Finansowy”. Inwestor giełdowy. Były członek rad nadzorczych w dwóch spółkach giełdowych – Relpol S.A. oraz Doradcy24 S.A.

dr Dominik Brach

Wiceprezes zarządu

Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wieloletni pracownik naukowy Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem. Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw oraz gospodarce nieruchomościami. Założyciel i współwłaściciel „MARSHAL” Sp. z o.o. specjalizującej się w profesjonalnym doradztwie ubezpieczeniowym. Członek Rady Związku Pracodawców Polska Miedź I kadencji.

dr inż. Piotr Danielski

Wiceprezes zarządu

Doktor nauk technicznych. Absolwent studiów doktoranckich w Zakładzie Elektroenergetyki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Zajmuje się naukowo i w praktyce branżą energetyki odnawialnej oraz energochłonnością przemysłowych odbiorców energii. Specjalista Krajowej Izby Gospodarczej w zakresie efektywności energetycznej, przewodniczący zespołu efektywności energetycznej Izby Energetyki Przemysłowej i Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu.

Kadra

Kadrę naszej firmy stanowią inżynierowie z dużym doświadczeniem praktycznym w budowie i działaniu instalacji elektroenergetycznych. Dysponujemy zapleczem dydaktycznym oraz laboratoryjnym stanowiącym ważny element szkolenia nowych pracowników oraz testowania rozwiązań proponowanych klientom. Firma od początku istnienia prowadzi działalność badawczo-rozwojową w zakresie efektywności energetycznej polskiego przemysłu oraz elektroenergetycznej diagnostyki maszyn w przemyśle.

Rada Nadzorcza

  • Ireneusz Wąsowicz
    Przewodniczący RN
  • Wojciech Mróz
  • Michał Gumiński
  • Rafał Pisz
  • Tomasz Słoński