RealizacjeRealizacje

Usunięcie nieszczelności powietrza

W ramach realizacji prac w zakresie programu poprawy efektywności energetycznej, udało się uzyskać wyjątkowo dobry efekt usunięcia nieszczelności u jednego z naszych klientów z branży budowlanej.

W naszych analizach wskazujemy na ogromny potencjał związany z naprawą wycieków powietrza. Wycieki, statystycznie w 80% zakładów w Europie, są na poziomie 25-30% (setki przeprowadzonych naszych pomiarów w zakładach przemysłowych dają średnią ok. 30%). Wycieki, to zjawisko powszechne i trudne do zwalczenia w całości, ale za to daje rezultaty przy niewielkich nakładach – zwykle przy czasach zwrotu poniżej 6 miesięcy.

W efektcie usunięcia wycieków w audytowanym zakładzie  zaoszczędzono 2,21 GWh energii, a koszty uniknięte osiągneły poziom 574,6 tys. zł, przy nakładach inwestycyjnych rzędu 170 tys. zł.

mgr inż. Waldemar Jakubowski
Kierownik Projektu, DB Energy

Kierownik projektów badań efektywności energetycznej w przemyśle - ukończył Politechnikę Wrocławską (Automatyka i Robotyka). Specjalista w dziedzinie efektywności energetycznej i systemów wsparcia. Główne zainteresowania techniczne to efektywność napędów elektrycznych i instalacji sprężonego powietrza. Zajmuje się koordynacją prac na obiektach przemysłowych związanych z badaniami efektywności energetycznej oraz tworzeniem ekspertyz w zakresie efektywności energetycznej, OZE i kogeneracji.

Obszar działalnościPracujemy z energią na całym świecie

Realizujemy audyty efektywności energetycznej w średnim i dużym przemyśle, osiągając realne zmniejszenie zużycia energii u klientów. Do tej pory według projektów naszego zespołu przeprowadzono modernizacje o łącznym koszcie ponad 3,2 mld zł, co pozwoliło osiągnąć redukcję zużycia energii o co najmniej 5,1 TWh i oszczędzać rocznie ponad 931,6 mln zł.

Pracujemy z energią na całym świecie

Referencje