Audyt energetyczny - stan wypełnienia obowiązku

Money.pl donosi, że nieliczne firmy zgłosiły do tej pory do URE wypełnienie obowiązku w zakresie audytu energetycznego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że przedsiębiorstwa dostrzegą szanse jakie daje im audyt energetyczny i chętniej będą przystępowały do współpracy z ekspertami efektywności energetycznej. Nasze doświadczenia pokazują, że efektywność energetyczna się opłaca!

Wczoraj money.pl opublikowało ciekawy artykuł pokazujący stan spełnienia obowiązku audytowego przez duże firmy (link do artykułu). Wg artykułu i źródeł na jakie się tam powołują większość zobowiązanych firm nie zdąży w terminie zrobić wymaganego audytu.

Podobno większość firm traktuje audyt energetyczny jako "uciążliwy obowiązek". Chcielibyśmy tutaj podkreślić, że z naszego dużego doświadczenia wynika, że wydatek na audyt energetyczny zwraca się błyskawicznie z oszczędności jakie udaje się wygenerować dzięki realizacji inwestycji energooszczędnych (celem audytu jest m.in. zbudowanie listy takich inwestycji - tzw. plan poprawy efektywności energetycznej) i na koniec dnia klient jest zadowolony! Praktycznie zawsze udaje nam się poprawić (w sposób ekonomicznie uzasadniony) efektywność energetyczną przedsiębiorstwa, co przynosi klientowi wiele korzyści, nie tylko ekonomicznych. Efektywność energetyczna naprawdę się opłaca!