Czy jesteśmy gotowi na Fit for 55?

O pakiecie zmian, który ma na celu zredukowanie emisji szkodliwych gazów cieplarnianych jest coraz głośniej. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę zarówno ze swojego wpływu na środowisko, jak i nieuchronności zmian, które należy wprowadzić, aby poprawić sytuację. Jednak czy jesteśmy gotowi na założone tempo transformacji energetycznej?

Pakiet proponowany przez Komisję Europejską ma doprowadzić świat do naprawdę szczytnego celu: osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku. W tym celu kraje członkowskie UE muszą zredukować emisję gazów cieplarnianych netto o 55% względem 1990 roku. 
 
Rodzi się zatem pytanie o przygotowanie na te zmiany – zarówno pod względem ekonomicznym, jak i zarządzania. Jak finansować inwestycje energooszczędne, by odnosić pozytywne rezultaty, a zarazem nie obciążać budżetu firmy? Jak poradzą sobie z tym wyzwaniem polskie przedsiębiorstwa?  
 
O tych i innych aspektach pakietu Fit for 55 przeczytacie w najnowszym artykule na cire.pl, w którym wypowiada się nasz wiceprezes zarządu, dr inż. Piotr Danielski. Polecamy lekturę: Czy polski przemysł jest gotowy na Fit for 55?