20 mln zł rocznych oszczędności - DB Energy modernizuje elektrociepłownię dla Schumacher Packaging w Myszkowie

DB Energy rozszerzyło kontrakt na kompleksową modernizację elektrociepłowni dla Schumacher Packaging w Myszkowie - właśnie został podpisany aneks do umowy na realizację drugiego etapu inwestycji. Prace za 17,2 mln zł zostaną zrealizowane do IV kw. 2022 roku. Projekt jest realizowany w formule generalnego wykonawstwa.

DB Energy dla Schumacher Packaging

Największy kontrakt DB Energy

Modernizacja elektrociepłowni w jednym z zakładów globalnego producenta opakowań papierowych - Schumacher Packaging to póki co największy projekt w portfelu zleceń DB Energy. Właśnie dobiega końca realizacja pierwszego etapu inwestycji - gruntowny remont jednego z kotłów. Już wkrótce - zgodnie z podpisanym właśnie aneksem - inżynierowie DB Energy przystąpią do modernizacji kolejnego kotła. Całkowita wartość inwestycji to 35,1 mln zł. Docelowo dzięki wdrożonym rozwiązaniom klient zaoszczędzi rocznie ok. 20 mln zł. Co więcej, Schumacher Packaging w Myszkowie może liczyć na dodatkowy, jednorazowych dochód z tytułu białych certyfikatów w wysokości ok. 11,5 mln zł.

 

Kompleksowa modernizacja elektrociepłowni w zakładzie Schumacher Packaging w Myszkowie to największy projekt w naszym portfelu zleceń. Celem projektu jest poprawa sprawności wytwarzania i redukcja emisji gazów, tak aby, po 2024 roku, zakład spełniał wszystkie obowiązujące normy środowiskowe dla pracy instalacji. – powiedział Piotr Danielski, Wiceprezes i CTO DB Energy.

 

Więcej o tej modernizacji przeczytasz TUTAJ.

Rosnąca pozycja DB Energy na rynku inwestycji efektywności energetycznej

Zgodnie z założeniami naszej strategii, DB Energy realizuje coraz większe projekty w formule generalnego wykonawstwa na rynku poprawy efektywności energetycznej dla przemysłu. Przyśpieszamy tempo pozyskiwania projektów, jak również zwiększamy znacznie ich skalę, co przekłada się na naszą pozycję w branży i wartość firmy dla akcjonariuszy. Wartość inwestycji, które aktualnie realizuje spółka w formule ESCO oraz generalnego wykonawstwa, to blisko 70 mln zł. Przed nami możliwości pozyskania kolejnych projektów – powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy.

 

Projekt dla jednego z największych producentów opakowań z tektury litej i falistej w Europie jest kolejnym duzym kontraktem DB Energy na rynku efektywności energetycznej w przemyśle realizowany w formule generalnego wykonawstwa. Przypomnijmy, jesienią 2020 r. spółka rozpoczęła prace nad inwestycją dla Słodowni Soufflet Polska sp. z o.o., której nakłady wyniosą 29 mln zł.