DB Energy doradcą dla klientów przemysłowych EFESO

DB Energy podpisała ramowe porozumienie o współpracy z EFESO Consulting, wiodącą globalną firmą doradztwa operacyjnego. Umowa została zawarta na dwa lata i obejmuje doradztwo i realizację projektów z obszaru efektywności energetycznej dla międzynarodowych klientów EFESO. Współpraca z EFESO to element realizacji strategii rozwoju na rynku efektywności energetycznej w Polsce i zagranicą.

– EFESO to kolejny międzynarodowy partner DB Energy, z którym będziemy realizować kompleksowe projekty w obszarze efektywności energetycznej – powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy. Zdobyte doświadczenie i referencje projektowe przyśpieszą realizację strategii rozwoju DB Energy na rynkach zagranicznych.

DB Energy doradcą przy projektach efektywności energetycznej dla klientów EFESO - globalnej firmy konsultingowej.

DB Energy podpisała ramowe porozumienie z międzynarodową firmą doradczą ws. realizacji projektów z obszaru efektywności energetycznej dla klientów EFESO. Specjaliści DB Energy będą współpracować z konsultantami EFESO przy wybranych międzynarodowych projektach doradczych dotyczących zrównoważonego rozwoju. EFESO to jeden z pięciu wiodących globalnych doradców operacyjnych, który specjalizuje się w optymalizacji i zarządzaniu procesami przemysłowymi. Firma realizuje około 900 projektów rocznie w 35 biurach na świecie.

DB Energy, lider w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (Energy Saving Contract – finansowanie długoterminowe) lub EPC (Energy Performance Contract – finansowanie na czas realizacji), a także zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącym monitoringiem instalacji przemysłowych i ich predykcyjnym utrzymaniem w oparciu o system DiagSys. W ciągu 10 lat działalności firma przeprowadziła ponad 1000 audytów efektywności energetycznej generując projekty o wartości ponad 2,4 mld zł.

Rynek efektywności energetycznej wchodzi w etap dynamicznego rozwoju w związku presją publiczną i regulacyjną na ograniczenia emisji i zużycia energii. DB Energy planuje dalszy dynamiczny rozwój na rynku efektywności energetycznej w Polsce i zagranicą, zwiększając skalę prowadzonych projektów. Celem strategicznym jest dynamiczny wzrost przychodów z eksportu w strukturze sprzedaży.